Pages Menu
Categories Menu

Przewoz nart w aucie

Przewoz nart w aucie

Przewoz nart w aucie

Coraz bardziej popularne okazuje się obecnie wybieranie się na ferie zimowe na narty. Ludzie tę dyscyplinę sportową traktują jako standard zimowej rekreacji, pasję, hobby, symbol luksusowych wakacji w środku sezonu zimowego. Dlatego też wielu ludzi inwestuje nie tylko w jazdę do tego typu placówek, które umożliwiają jazdę na nartach zimą, ale i inwestycję w solidny sprzęt.Serwis Nokia we Wrocławiu Jak jednak wiemy transport nart może przysporzyć sporo kłopotów podróżującym indywidualnym środkiem transportu.

Wymiary nart, ich długość, to że musimy o nie dbać, by się nie uszkodziły a jednocześnie zapakować na wyjazd domowników i cały ich ekwipunek sprawia, że transport nart jest niekomfortowy i problematyczny. Dlatego też w niniejszym wirtualnym poradniku podpowiemy Państwu na czym się w głównej mierze warto skoncentrować, aby dowieźć narty cało, jechać wygodnie i nie zagrażać bezpieczeństwu swojemu, przewożonych pasażerów czy innych uczestników ruchu drogowego. Zacznijmy od tego, że za najbardziej ostrożny sposób a przy okazji w pełni gwarantujący komfort jazdy z nartami w roli głównej uznaje się skorzystanie z boxa dachowego.

Celowo przeprowadzane były w tym zakresie specjalne badania i testy, które prowadzili specjaliści z jednego z niemieckich automobilklubów. Okazuje się, że zdaniem ekspertów taka metoda jest dobra dla przewozu ogólnie wielkich gabarytowo sprzętów zimowych, na przykład snowboardu ale też i elementów wyposażenia stosowanych w lecie, do sportów typowo wodnych – kajaków, łódek umiarkowanego wymiaru, desek windsurfingowych itd. Jest to przestrzeń dobra z wielu powodów. Po pierwsze, ciężko jest wpakować długie narty czy wielką deskę do bagażnika, gdyż nie mieszczą się. Po drugie w środku zagrażają komfortowi i wygodzie jazdy podróżujących. Nie da się ukryć, że w razie ewentualnego zahamowania czy nawet jakiegoś wpadnięcia w poślizg skutki przewożenia nart bez zabezpieczenia w środku wozu mogą być tragiczne w skutkach a zima to sezon, kiedy o kolizję nietrudno, zwłaszcza gdy kursuje się autem do wiejskich, górzystych terenów, gdzie dostępne są z reguły wyciągi narciarskie.

Na zewnątrz ten rodzaj transportowanego wyposażenia jest też najlepiej widoczny przez innych zmotoryzowanych – w bagażniku czasem zostaje zasłonięty przez większe auta, więc łatwiej zaczepić o coś czy też nie spostrzec wystających nart, a wypadek gwarantowany. Jest konieczne jednak przy skorzystaniu do przewozu nart z boxu dachowego przede wszystkim ich solidne zamocowanie, aby sprzęt nie spadł, nie wyrządził szkód innym użytkownikom dróg po których się przemieszczamy czy też nie doprowadził do uszkodzenia mechanicznego naszego pojazdu, wybicia szyby, obdrapania lakieru na dachu itd.

Jak już wyżej wspomnieliśmy na temat przewozu bezpiecznego nart specjalistyczne badania przeprowadzone zostały przez specjalistów niemieckich z automobilklubu, którzy przetestowali zachowanie nart podczas jazdy w różnych prędkościach, mimo przeszkód, gwałtownego skręcania, ostrego hamowania, trudnych warunków drogowych i pogodowych. Okazuje się, że za każdym razem, niezależnie od tych wyżej wspomnianych czynników, zawsze pojazd zostawał nienaruszony, podobnie i sprzęt narciarski. Jednak, przy testach zdecydowano się za każdym razem na umieszczanie odpowiednio zamocowanych nart czy snowboardu właśnie w boxie dachowym.

Żadnych negatywnych skutków natomiast takowego transportu nie dostrzeżono i nie zanotowano. Jest to dobra forma do transportu większych i niestandardowych kształtem gabarytów. Musimy jednak wiedzieć, że przed umiejscowieniem czy to nart czy snowboardu na samej górze naszego auto, musimy je najpierw dobrze spakować a później zamocować. Jeżeli nie wykonamy tego poprawnie, sam fakt transportu sprzętu na górze auta nic nam nie pomoże. Nie zaleca się nigdy przewozić sprzętu narciarskiego luzem. Jeszcze jedna kwestia, aby podczas przewozu na przykład klasycznej deski snowboardowej skorzystać z konkretnych zabezpieczeń dodatkowych, jakimi są tak zwane pierścienie mocujące.

Sa to specjalne formy ochrony.

Wpis zawdzięczamy torty urodzinowe warszawa